Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Гріх і спасіння

Що означає «спасіння»?
В єврейській і грецькій мовах слово «спасіння» пояснюється такими поняттями, як звільнення, допомога, розсудливість, безпека, здоров’я, забезпечення, захист, достаток.
«Спасіння» - це звільнення від гріха і його наслідків, дар вічного життя і вхід у стан повноти та досконалості.

Усвідомлення нами гріха і необхідності спасіння 
Бог створив людину за Своїм образом і подобою. Вона мала спілкування з Ним і була безгрішною. Проте через непослух Адама в життя кожної людини увійшли гріх і смерть, а також відділення від Бога.
Доля грішника - вічне покарання. Отже кожна людина повинна отримати звільнення від гріхів і їх наслідків.
Гріх Адама - також і наш гріх!

Бог визнає «гріхом» кожну дію, яка здійснюється не за Його волею. Усе, що ми чинимо без Божого керівництва, - це гріх! Ми всі колись прийняли рішення самостійно керувати своїм життям, отож усі ми - грішники, і всі потребуємо спасіння.

Рим.3:10,23 «Нема праведного ані одного… всі згрішили, і позбавлені Божої слави».

Наслідки гріха 

1. Духовна смерть. Духовний взаємозв’зок між Богом і творивом Божим було зруйновано (Іс.59:2; Еф.2:1-3). У людини з’явилися сором, почуття провини, бажання сховатись, утекти від Бога (1М.3:8-10).

2. Фізична смерть. Від початку створення людині було призначено жити вічно. Але в книзі Буття (1М.3:19) говориться, що гріх приніс смерть: «У поті свойого лиця ти їстимеш хліб, аж поки не вернешся в землю, бо з неї ти взятий. Бо ти порох, і до пороху вернешся».

3. Вічна смерть. Коли духовно мертва, відділена від Бога людина помирає фізично, вона не наслідує вічного життя на небесах. Її дух приречений на вічні страждання в пеклі.

4. Прокляття усього, що було на початку створено «вельми добре» (1М.1:31, 3:16-19). Гріх спотворив відносини між людьми, приніс хвороби, зробив працю важкою. На землі почали рости терни та бур’яни, і тому, щоб зробити ниву врожайною, потрібно докласти багато зусиль.

5. Гріхопадіння змінило початковий Божий план для людей. Хоча людина і не втратила якихось своїх душевних та фізичних здібностей, і не перестала бути образом Божим, проте гріх змінив її. Скуштувавши плід із дерева пізнання добра і зла, вона прийняла у своє життя насіння смерті. Навіть звершуючи величні справи і грандіозні відкриття, людина залишає на них печать своєї гріховності, егоїзму та гордині. Духовно мертва, відділена від Бога, вона не може перемогти гріх, який поневолює її все більше і більше (2Тим.3:1-5).

Шлях до спасіння  
Ми не можемо отримати спасіння через свої власні зусилля і вчинки, і ніхто з людей не може допомогти нам у цьому, бо кожен з нас також має потребу в Господі.

Чи є для нас вихід? У давні часи людина приводила священику жертовну тварину, клала на неї руку і визнавала всі свої провини. Ця тварина, яку потім приносили в жертву, заміняла грішника. Але жертва тварин була не досконала, дочасна і не могла спасти грішника.Тому Бог послав Свого Сина Ісуса Христа для спасіння кожного, хто повірить в Нього.

Умови спасіння  
1. Покаяння (Лк.13:1-5; Дії 17:30).
У грецькій мові слово «покаяння» означає «передумати, змінити своє мислення», іншими словами покаяння - це рішення. В єврейській мові це слово означає поворот, повернення, повертання, тобто покаяння - це дія. 
Зміст покаяння полягає в рішенні, що супроводжується дією.

2. Віра в Євангелію (Мр.16:15-16)
Cлово “Євангелія” означає Добра Новина. Для нас Доброю Новиною є те, що Ісус вже здійснив усе необхідне для нашого спасіння і примирення з Богом, тобто помер за наші гріхи, був похований, але на третій день воскрес, зруйнувавши сили гріха і смерті.

3. Визнання Ісуса Господом і Спасителем (Ів.12:42-43)
Згідно Мт.10:32-33, кожного, хто визнає Ісуса перед людьми, того й Він визнає перед Отцем Небесним, а того, хто відцурається від Нього, Христос не прийме перед Своїм Отцем. Наше визнання Ісуса на землі буде мати свій резонанс на небі (Лк.10:20; 15:7,10).

4. Прийняття святого по вірі водного хрещення.

ddd