Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Молитва і піст

Молитва - це спілкування з Богом

У своїй найпростішій формі вона є розмовою з нашим Отцем Небесним. Це, напевно, один із найважливіших аспектів християнського життя, і тим не менше, на жаль, один із найбільш занедбаних. Для того, щоб мати добрі відносини із Всевишнім, необхідне постійне спілкування з Ним. Саме молитва поєднує нас із Господом і дає змогу кожному віруючому мати єднання зі своїм Творцем. У молитві Бог вислуховує нас, відповідає на наші прохання, скеровує наше життя і часто промовляє до нас.

Молитва «Отче наш»

Лк.11:1 «І сталось, як молився Він у місці одному, і коли перестав, озвався до Нього один із Його учнів: Господи, навчи нас молитися, як і Іван навчив своїх учнів».

Молитва «Отче наш» не є зразком для буквального копіювання, це швидше настанова для тих, хто молиться. Ісус дав нам найважливіші ключі, які будуть відкривати Небесні двері і серце Отця. Давайте разом проведемо дослідження віршів із шостого розділу Євангелії від св. Матвія.

Мт.6:6 «А ти, коли молишся, увійди до своєї комірчини, зачини свої двері, і помолися Отцеві своєму, що в тайні; а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно».

Спаситель говорить нам, що для молитви краще вибрати місце, де немає галасу і метушні, де можна перебувати один на один із Господом. Він навіть навчає нас закривати двері для того, щоб нас не турбували і не відволікали під час спілкування з Богом. Однак це стосується не загальноцерковної, а тільки особистої молитви.

Мт.6:7«А як молитеся,не проказуйте зайвого , як ті погани, бо думають, ніби вони будуть вислухані за своє велемовство».

Грецьке слово, що перекладається українською, як «зайве», «зайвого», означає говорити пусте. Наша молитва не повинна складатися із бездумних повторювань, штучного підбору речень чи пустопорожніх фраз.

Господь хоче чути щирі слова, які виходять із глибини нашого серця. Не варто захоплюватися «красивими» словами і фразами, щоб справити гарне враження на тих, хто нас почує. Слід говорити лише те, що є дійсно в нашому дусі.

Отець Небесний ще до початку нашої молитви знає, як ми будемо говорити, що будемо просити, у чому будемо лицемірити, де спробуємо обдурити, і що ж насправді нам зараз потрібно від Нього.

Говорити Богу конкретно - це говорити все, як є. Тому, молячись, не говоріть зайвого.

Мт.6:8 «Отож, не вподобляйтеся їм, бо знає Отець ваш, чого потребуєте, ще раніше за ваше прохання!»

Ісус відкриває причину пустопорожніх молитов - це невірство в те, що Господь уже знає про всі наші потреби. Інколи ми настільки захоплюємося деталями, що на це витрачаємо основний час нашої молитви. «Бог, мені потрібен пункт №1- куртка..., пункт № 99 магнітофон…» Господь завжди спостерігає за нашим життям і знає наперед усі наші потреби, і як наш Отець, Він бажає забезпечити нас і благословити.

Мт.6:9 «Отче наш, що живеш на небесах!

Нам потрібно зрозуміти суть цієї молитви, а не лише бездумно повторювати її слова. Наша молитва спрямована до Господа, Який на небесах. Ми приходимо на молитву, як Його діти, тому що Бог є наш Отець. Як бачимо, завдяки жертві Ісуса, ми одержали право звертатися до Творця. 

Мт.6:9 «Нехай святиться Ім’я Твоє…»

Прославлення Господа - це найважливіше завдання кожного християнина, зміст усього його життя. Воно зміцнює віру, забирає смуток і відчай, примушує ворога мовчати. Ми повинні славити Бога:

по-перше, за те, що Він благий, Його милосердя навіки;

по-друге, за те, що Він уже здійснив у нашому житті;

по-третє, за те, що Він ще здійснить у майбутньому.

Мт.6:10 «Нехай прийде Царство Твоє…»

Царство Боже - це реальність, яка дається нам сьогодні. Царство Боже - це виконання волі Божої на землі у відповідності до взірцевого плану Господа.

Мт.6:10 «Нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі».

Вічний Бог формує, змінює світ по молитвах. Чим більше буде людей, які моляться, тим кращим стане цей світ, тим могутнішими будуть сили, які здатні протистояти злу. Молитви дітей Божих є основним дійовим потенціалом небес, завдяки якому Господь виконує свою незвичайно велику роботу на землі.

Отець бажає, щоб ми молилися про прихід Його Царства, про виконання Його волі, про те, щоб робітники були послані на жнива (Мт.9:38), щоб Слово Боже поширювалось і прославлялося (Кол.4:2; 2Сол.3:1). І коли ми молимося такою молитвою, Господь має законне право втручатися в наші плани і вчинки, змінювати нас, а також змінювати церкви і суспільство.

Мт.6:11 «Хліба нашого насущного дай намсьогодні».

Господь Бог хоче, щоб ми були відкриті перед Ним: виявляли всі свої бажання і потреби, як духовні, так і фізичні; покладалися на Нього і приходили в часи радості з подякою, а в часи журби - з проханням (Мт.11:28).

Мт.6:12 «І прости нам провини наші, як іми прощаємо...» (Рим.12:19; 1Петр.3:9)

Мт.6:13«І не введи нас у випробування…»(Як.1:12-15) 

1Петр.5:6-9 «Тож покоріться під міцну Божу руку, щоб Він вас Свого часу повищив. Покладіть на Нього всю вашу журбу, бо Він опікується вами! Будьте тверезі, пильнуйте! Ваш супротивник диявол ходить, ричучи, як лев, що шукає пожерти кого. Противтесь йому, тверді в вірі…»

Молитва - це вхід у Божий тронний зал у будь-який час дня і ночі. Станьте людьми молитви - і це змінить не тільки ваше життя, але й життя сотень людей, які живуть поряд із вами! 

Піст

«Піст» - це повне або часткове утримання від їжі та від усіх видів розваг для духовних цілей. Це глибоке смирення перед Вседержителем, день любові та визнання, що Він - Великий Бог (з євр. «цум» - «затягувати нутрощі, з гр. «нестеуо» - «добровільне утримання від їжі»). Піст не змінює Господа. Ним ми ніколи не зможемо розчулити Бога, спонукати Його, щоб Він дав бажану нам відповідь. Піст змінює нас: робить більш уважними та чутливими до голосу Божого, здатними чути та приймати Слово від Нього.

Ціль посту

Піст повинен мати свою ціль та кінцевий результат, а для того, щоб його отримати - потрібна віра. Піст без віри - це просто голодування. 

В основі посту повинна бути віра в те, що Отець Небесний нагородить тебе. Інакше це перетвориться на релігійний обряд і стане звичайною безглуздою церемонією, при якій піст перестає бути діючим і робиться безрезультатним. Ти постиш, а навколо тебе нічого не змінюється; ти постиш, а твої діти перебувають у світі, у твоєму гаманці пусто, у твоїх відносинах з ближніми повний розлад… Піст не змінить нічого, якщо буде проводитися без цілі і без віри.

Деякі приклади посту з Писання:

- упокорення перед Богом (Езд.8:21);

- наближення до Нього (2М.24:18);

- розуміння Божого Слова (Дан.9:1-3);

- зцілення і звільнення (Мт.17:14-21);

- вирішення кризових ситуацій (Ест.4:16);

- молитва і заступництво за інших (Неєм.1:3-11) . 

Тривалість посту

Починати потрібно з кількагодинних і одноденних постів, поступово збільшуючи їх тривалість. Але досягнення певної тривалості не є головною ціллю посту. Правильна мотивація - це пошук Божої волі і отримання результатів.

Під час посту важливо приділяти більше часу молитві і читанню Слова. Також важливо поводити себе так, щоб інші не знали про те, що ви постите (Мт.6:16-18).

Якщо ви прикладете зусилля для виховання в собі постійних духовних зви-чок, таких, як молитва і піст, ваше життя завжди буде наповнене Божою присутніс-тю, Господньою мудрістю і силою.

Кол.3:1-3«Отож, коли ви воскресли з Христом, то шукайте того, що вгорі…. Думайте про те, що вгорі, а не про те,що на землі. Бо ж ви вмерли, а життя ваше сховане в Бозі з Христом».

ddd