Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Церква Христова

«І вони перебували в науці апостольській, та в спільноті братерській, і в ламанні хліба, та в молитвах».
Дії 2:42

Слово Боже говорить: якщо ти народився згори, то повинен «пристати» до місцевої церкви, де зможеш духовно зростати і бути приготовленим до служіння для звершення Божих задумів у твоєму житті.
Але що таке церква - будівля чи релігійна організація, і що це означає «пристати до церкви»?
У грецькій мові для поняття «церква» використовується слово «ekklesia», яке означає «зібрання прикликаних» або «тих, що покликані». Очевидно, що це не будівля, а зібрання віруючих людей, які відгукнулися на Божий заклик.
На прикладі першої християнської спільноти Господь показує нам найважли-віші сфери життєдіяльності церкви. На основі вищенаведеного уривку з Писання (Дії 2:41-42,46-47) ми розглянемо чотири із них: відвідування зібрань, спільність із віруючими, домашні групи і членство в церкві.

Спільність із віруючими  
Дії 2:42 «...І вони перебували... в спільноті братерській...»

Слово «спільність» походить від грецького слова «koinoia». Воно означає участь, партнерство, дружбу, єдність, співучасть.
Господь у Своєму Слові називає Свою Церкву сім’єю, а кожного, хто народжений в ній, – братами і сестрами. Атмосфера сім’ї - це дух згоди, єднання і взаємодопомоги, що базується на взаємній довірі і відповідальності, де кожен християнин має можливість духовно зростати, ставати зрілим, змінюючись в образ Христа(Рим.12:4-18; 1Кор.12:12-28; Гал.6:2; 1Сол.4:9-10; 1Петр.4:8-11). І навпаки, самотність та ізоляція приводять людину до замкнутості, закомплексованості, депресії, а через брак дисципліни і виховання - до безладдя в житті і розчарувань. Не маючи спілкування з іншими людьми, ми не будемо мати можливості приймати або віддавати любов, турботу, підтримку і мудру пораду.

Домашні групи 
«Домашня група» - це невелике зібрання віруючих (4-12 осіб), які збираються для проведення богослужіння та іншої діяльності «по домівках», наслідуючи взірець новозавітної церкви. Вони нерозривно пов’язані між собою узами братерства, відповідальності один за одного і взаємної довіри; це таке місце, де людина може відкрити свою душу, розповісти про найважливіше або наболіле, отримати розуміння і підбадьорення.

У наші дні домашню групу називають по-різному: «домашня церква», «мала християнська община», «мала група віруючих» і т.п. Але, як би вона не називалась, головне те, що такі групи віруючих, в яких добре знають один одного і піклуються один про одного, є основою всієї Церкви, цеглинами Храму Тіла Господнього.

Призначення домашньої групи – задовільнити всі основні духовні потреби людини. Хвала і поклоніння Богові формують характер малої групи. Дотримання Вечері Господньої, молитви і вивчення Писання складають її спосіб життя. Бажання кожного члена групи ділитись Євангелією і власним свідоцтвом, щоб навернути до Господа неспасених, є основною спрямованістю групи.

Членство в церкві 
Біблія говорить про два поняття церкви - Вселенська (всеохоплююча, вічна, небесна (Мт.16:18-19) і місцева (земна, визначена конкретною місцевістю (церква в Коринфі, Римі і т.д.) (Мт.18:15-17), а також про два види членства - вселенське членство у Вселенській церкві і помісне членство у місцевій церкві.
Писання також багато разів указує на благословення через приналежність до певної християнської спільноти.

Церква - це не людський винахід, це є Господня ідея і воля. І тому в Божий план входить, щоб кожна людина, яка народжена згори, була приєднана до місцевої церкви (місцевого зібрання віруючих), стала її активною і присвяченою частинкою. Бог розміщує віруючих у Тілі Христовому, щоб вони могли мати з цього користь, як через отримування, так і через давання. При цьому віруючі знаходяться під духов-ною опікою пасторів і лідерів, несуть свою відповідальність, і мають можливість духовно зростати, ставати зрілими у Христі і приносити плоди.
Абсолютна Божа воля, щоб кожний віруючий став членом місцевої церкви.

Ласкаво просимо в Божу сім'ю!

ddd