Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Центр реабілітації

В нашій країні за статистикою МВС зареєстровано близько 1,5 млн людей, які вживають наркотики. Це по офіційних даних. По неофіційних даних цих людей в десять разів більше. Три четвертих населення зловживають алкоголем, сто тисяч вмирають від алкоголю і наркотиків кожного року, сто тридцять тисяч людей щорічно починають вживати алкоголь та наркотики. Україна займає 2 місце у Східній Європі по темпах росту ВІЛ інфекції. Загальна кількість інфікованих в Україні становить 360 000 з них 69% заразились шляхом введення наркотиків, 30% статевим шляхом, 1% від мами до дитини. Також, статистика говорить, що 85% проституток - наркоманки.

На даний час наркоманія значно помолодшала, уже з 12 років діти пробують наркотики, та багато з них потрапляють у „систему”.

Зокрема у Тернополі зареєстровано на 2005 біля 2 тис. людей які вживають наркотики, звичайно ця цифра значно занижена. Ми не говоримо про алко залежних, якими завжди переповнена лікарня. За цими цифрами стоять скалічені долі, розбите життя, розчарування, безлад, смерть.

Благодійна організвція „Християнський центр милосердя”, була заснована 2001 році і ставить перед собою завдання допомогти людям залишити назавжди вживати алкоголь та наркотики. Для досягнення мети заснували реабілітаційний центр для людей залежних від алкоголю та наркотиків. Наш центр ставить перед собою завдання практично допомагати залежним людям, сім’ям, родинам. Сприяти реабілітації залежних людей, допомогти стати повноцінними членами суспільства, які здатні любити сім’ю, працювати своїми руками, починати свою справу, вести християнський спосіб життя, бути високоморальною і культурною особистістю.

Процес звільнення від залежності є довготривалим та важким, тому що ця робота повязана з психологічним та моральним відновленням людини. Робота яку ми проводимо є комплексною, складається з декількох етапів та триває один рік.

Найперше ми знайомимось з сім’єю людини, якій потрібна допомога. Адже поспілкувавшись з сімєю можна зрозуміти причини проблеми. Не тільки залежний потребує допомоги, але і сім’ї необхідні переміни. Багато негативізму та розчарування, невір’я та маніпуляцій, невпевності та агресії переживають батьки, діти, дружини, чоловіки. Тому сім'я повина подивитися на свою дитину, чи чоловіка, батька іншими очима. Очима шансу, підтримки, терпіння тощо.

Наступний етап - практично допомогти залежному(ій). Для виконання цього завдання ми відкрили стаціонар, де люди проживають ізольовано від старих „друзів”, обстановки, середовища. Це закритий заклад і знаходиться 20 км від міста. Там не можна курити, вживати алкоголь, наркотики, вживати брудні слова, та розмовляти про минуле життя. Розпорядок та режим дня складений так, щоб людина почала вести повністю здоровий спосіб життя. Зарядка, душ, спорт година, трудотерапія та інше формує здоровий спосіб життя. Для морального та психологічного відновлення є духовні години, протягом яких проходить покрокова програма ”шлях до звільнення”. Розглядаються різні теми: суть життя, про шкідлиаі звички, мир з іншими людьми... Найголовніше - це вивчення Біблійних заповідей та законів.

Екскурсії та дозвілля збагачують деградовану наркотиком особистість. Одночасно в центрі може знаходитись 7 людей.

Завершальний етап - це адаптація. Прийняття сімєю, свідома відмова від старих друзів, старого способу життя, пошук роботи, супутника життя, вибір нових друзів, вівідування амбулаторних зустрічей, обовязкове відвідування церкви, та богослужінь. Це важливий та важкий час.

На даний час ценр реабілітації обєднує біля 60 чоловік. Це люди які почали жити по- новому. Працюють там люди, які колись були в залежності, а зараз повністю вільні від наркотиків, алкоголю та куріння.

Директор реабілітаційного центру - Тукало Андрій

конт. тел. 098-548-27-54