Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Де нам знайти Ісуса?

Олег Савчак

Де нам знайти Ісуса? Питання так цікаво сформульовано, таке враження, що Ісус загубився, втратився. Але ні, Ісус не втратився. Тим не менше, Його потрібно знайти.

Ісус ‒ центральна фігура світової історії. Сьогодні, християнство ‒ найбільша релігія, біля 2 млрд. послідовників Ісуса Христа. Сьогодні, про Ісуса знають по всьому світу. Ми повинні робити все для того, щоб Христос був центральною фігурою як світової історії, так і нашого особистого життя.

Кожен з нас для себе повинен задати питання ‒ чи я вже зустрівся з Ісусом? Чи я Його знайшов? Якщо ні, потрібно Його знайти і познайомитись з Ним. Якщо так, потрібно робити все для того, щоб Він завжди залишався центральною особистістю і фігурою в твоєму особистісному житті, і ти завжди Його шукав, пізнавав більше і завжди будував з Ним стосунки.

«Як дні ж свята скінчились були, і вертались вони, молодий Ісус в Єрусалимі лишився, а Йосип та мати Його не знали того. Вони думали, що Він із подорожніми йде; пройшли день дороги, та й стали шукати Його поміж родичами та знайомими. Але, не знайшовши, вернулися в Єрусалим, та й шукали Його. І сталось, що третього дня відшукали у храмі Його, як сидів серед учителів, і вислухував їх, і запитував їх. Усі ж, хто слухав Його, дивувалися розумові та Його відповідям. І як вони Його вгледіли, то здивувались, а мати сказала до Нього: Дитино, чому так Ти зробив нам? Ось Твій батько та я із журбою шукали Тебе… А Він їм відказав: Чого ж ви шукали Мене? Хіба ви не знали, що повинно Мені бути в тому, що належить Моєму Отцеві? Та не зрозуміли вони того слова, що Він їм говорив» (Луки 2:43-50). 12 років ‒ Ісус вже, як слухав навчання, так і навчав, як запитував, так і відповідав. Всі дивувались звідки така мудрість, знання, розуміння Писання…

Де нам знайти Ісуса?

В 12 років Він несе це відкриття, що Його місія, ціль, завдання на цій землі ‒ бути в справах Його Отця, в Його волі. Написано, що вони цього не зрозуміли. Але Ісус повернувся додому і був їм слухняний. Тобто, аж до того часу, поки Він виріс і ввійшов в служіння, Він був їм слухняний, як батькові і матері. Цей ключовий момент ‒ бути в справах Отця. Де є Ісус, там є справи Отця.

Чому сьогодні люди шукають Ісуса? Чому про Нього говорять, бажають до Нього приблизитись?

1. Щоб отримати спасіння через покаяння.

2. Отримати від Нього якесь благо, звільнення, допомогу, якісь обітниці.

80% людей шукають Ісуса для якоїсь вигоди, якоїсь користі.

Чи в тому є повнота Божої волі для кожного з нас? Чи в тому є суть Євангелії, суть зустрічі з Ісусом Христом? Люди прикликають Ім'я Господа для того, щоб отримати благо, зцілення, допомогу. Вони йдуть до Церкви, до Христа, до Божого Слова в молитві, тому що вони знають, що їм щось потрібно, є якась нужда, яку потрібно вирішити, і вони вірять, що Христос це має для них.

3. Дізнатись Його волю, щоб почати її чинити.

Ісус в 12 років розпочав фактично з цього. Якщо ви хочете знайти Ісуса, то там, де справи Отця, де воля Отця, де бажання серця Отця, там Ісус є.

4. Отримати Його силу для служіння іншим людям. Це вже ми називаємо таких людей зрілими, духовними.

Важливо, щоб Слово від Бога ми не закопували, не викидали, не ховали кудись, де потім не знайдемо. Але, як Марія, вона його ховала, зберігала, як скарб.

То ж де нам знайти сьогодні Ісуса? Якщо ти не будеш постійно шукати Ісуса, не будеш в Його присутності і близькості з Ним, ти дуже швидко можеш розтранжирити і втратити все, що ти маєш. Біблія каже, що спасає не початок, а кінець, що той, хто дійде до кінця, той спасеться. Писання постійно говорить, щоб ми шукали Його лиця.

4 принципи, де ми кожен для себе повинен знайти Ісуса Христа:

1. «Хіба ви не знали, що повинно Мені бути в тому, що належить Моєму Отцеві?» (Луки 2:49). Ісус там, де є воля отця, де є справи Отця. Для того, щоб ми не заблудились, не захитались, не відпали, для того є молитва «Отче наш…» Молитва не працює без розуміння, без віри. Хочеш зустрітись з Христом ‒ почни шукати волю Отця.

2. «Бо де двоє чи троє в Ім'я Моє зібрані, там Я серед них» (Матвія 18:20). Наша віра не може будуватись на людині, на людському авторитеті. Біблія каже, що проклятий, хто надіється на людину. Людям ми повинні довіряти, вчитись любити, терпіти, прощати, тим не менше, наша віра не може будуватись на людині, на людському авторитеті. «Де двоє, або троє…» ‒ це є Церква, домашня група, служіння, це місце, де прикликається Ім'я Господнє. Ніколи не нехтуйте цим. Церква ‒ це стовп і підвалина правди. Де двоє, або троє, там Христос. Ми повинні сьогодні пильнувати. Це так важливо, для того щоб шукати Христа, приблизитись і не відпасти, треба пильнувати.

3. «І справив Левій у своїм домі велику гостину для Нього. І був натовп великий митників й інших, що сиділи з Ним при столі. Фарисеї ж та книжники їхні нарікали на Нього, та учням Його говорили: Чому з митниками та із грішниками ви їсте та п'єте?» (Луки 5:29-30). Ісус там, де митники і грішники. Ісус впливав на атмосферу. Він створював ситуацію, обставини, духовну картину. А фарисеї взагалі не зрозуміли… Де є проблема, там шукати Ісуса. Фарисеї не розуміли, вони думали, що Бог є в храмі.

4. «Там Його розп'яли, а з Ним разом двох інших, з одного та з другого боку, а Ісуса всередині» (Івана 19:18). Ісус починає Свою місію в 12 років. Він є в волі Отця. Ісус закінчує Свою місію, і за мить до смерті Він є серед двох розбійників. Ісус там, де є біль і страждання.

На якому етапі знаходишся ти? Де ти зараз? В якому часовому просторі?

Якщо ми сьогодні хочемо знайти Ісуса, ми повинні бути такими, як Ісус. Ми повинні чинити, як Він, думати, як Він, і тоді, ми залишимо плід на цій землі.

Проповідь в відео-форматі

ddd