Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Слухай і щоденно практикуй Слово

Олег Савчак

Ціль проповіді: навчитись практикувати те Слово, яке ми чуємо, тому що Слово, яке не практикується, не застосовується є мертве. Що може вбити Слово Боже, яке вічне, живе, яке непохитне? Це його незастосування, непрактикування, це ігнорування того Слова. Можна зробити потужну, сильну зброю неефективною.

Нам не можна бути пасивними і апатичними, і сподіватись, що хтось  щось зробить за нас, бо ніхто за нас ніщо не зробить і не планує робити. Ми є сіль і світло. Практичне застосування істин Божих буде оживляти Слово, рекламувати його, і це Слово почне діяти в нашому житті. Не просто, що ми його читаємо, знаємо, чи на якомусь етапі, навіть, цитуємо. Істина полягає в тому, що, коли ми починаємо його застосовувати, практикувати, проживати ті істини Божого Слова, тільки тоді воно оживає. Практикуй Слово Боже! Слово Боже починає діяти там, де його практикують. Де його не практикують, воно мертве, воно не діє.

«А Він відповів і промовив до них: Моя мати й брати Мої це ті, хто слухає Боже Слово, і виконує!» (Луки 8:21). Сам Ісус Христос проявляє шанобливе ставлення до Слова. Ісус каже, що якщо ми хочемо бути Його родичами, синами, доньками, то ми маємо слухати Слово Боже і виконувати Його.

«Послухайте ж притчу про сіяча. До кожного, хто слухає слово про Царство, але не розуміє, приходить лукавий, і краде посіяне в серці його; це те, що посіяне понад дорогою. А посіяне на кам'янистому ґрунті, це той, хто слухає слово, і з радістю зараз приймає його; але кореня в ньому нема, тому він непостійний; коли ж утиск або переслідування настають за слово, то він зараз спокушується. А між терен посіяне, це той, хто слухає слово, але клопоти віку цього та омана багатства заглушують слово, і воно зостається без плоду. А посіяне в добрій землі, це той, хто слухає слово й його розуміє, і плід він приносить, і дає один у сто раз, другий у шістдесят, а той утридцятеро» (Матвія 13:18-23). Тут, Господь дає нам відповідь, чому одні практикують Боже Слово, а інші ні.

Що заважає практикувати Боже Слово?

1. Не розуміють. Це така поверхневість, відмовка. Можна підівчитись, поцікавитись чому так відбувається. Якщо ви поставили за ціль щось зрозуміти, щось вивчити, відразу картина починає складатись. Ви починаєте молитись, слухаєте на ту тему проповідь, читаєте Слово, і Дух Святий починає діяти там, де цікавляться, де ставлять запитання, де не притворяються, що вони не знають і не розуміють, і це все дуже складно. Не розуміють ‒ це поверхневість і небажання заглибитись і зрозуміти. Якщо людина так себе веде, в сатани тоді є всі права і всі ключі.

На цьому поверхневому етапі люди вдягають броню, спокушаються, роблять поспішні висновки, вони кажуть: «Це неможливо щось зробити! Це нереально!» Якщо ми починаємо працювати, молитись, досліджувати, Бог дає нам ключі, що можна змінити і покращити. Тому, поверхневість ‒ це залежить від нас. Не будь поверхневий, задавай питання, цікався Божими речами.

2. Непостійність.  «…але кореня в ньому нема, тому він непостійний; коли ж утиск або переслідування настають за слово, то він зараз спокушується» (Матвія 13:21). Коли приходять утиски, переслідування, люди спокушаються і знову перестають практикувати Боже Слово. Відбувається щось, що протилежне їхнім очікуванням, і вони спокушаються, кажуть, що Слово не працює. Навіть в світі, якщо люди мають якусь ціль, вони до неї доходять. Якщо ми маємо ціль, ми щось хочемо, ми йдемо до тої цілі. Якщо ми непостійні ‒ це знову ж таки наші проблеми. Слово працює тільки тоді, коли ми його практикуємо. Тому, нам треба бути постійними у всьому, що пов'язане з християнським життям і не тільки. Постійні в стосунках, в сім'ї, до служіння, до Церкви, до молитви, до Божого Слова. Постійність ‒ це, коли ти прикладаєш зусилля через не хочу і не можу. Цей момент непостійності ‒ чи ми спробували і даємо задню, чи ми знову будемо пробувати. Ця непостійність ‒ це проблема сьогодення, це проблема того, що люди розчаровуються, занадто рано опускають руки, непостійні, і тоді, Слово не буде діяти в їхньому житті. Слово ніколи не буде діяти там, де в нього не вірять, не говорять, і не практикують. Нам важливо навчитись постійності. Практикувати Боже Слово навіть тоді, коли щось не складається, ми не згідні, ми не хочемо продовжувати практикувати Слово.

3. Клопоти і омана багатства. Ілюзія ‒ це якесь марево, нереальність, те, що затьмарює реальність, практичні, буденні речі, коли ілюзія стає реальніша, практичніше за Боже Слово, і це Слово зостається без плоду, людина перестає практикувати. Коли людина потрапляє в ілюзію, в якусь оману, вона перестає практикувати Слово, бо їй здається, що це краще, правильніше, вона починає рухатись в цьому напрямку, і Слово відразу перестає практикуватись і плоду немає.

Якщо ми в якійсь сфері не практикуємо Слово, ми з чимось змирились, десь ми здались, ми лінуємось, це поверхневість, небажання, ми притворяємось. Точка зору, твоя позиція мусить бути. Згідний, не згідний, ти можеш помилятись, але якусь позицію ти мусиш мати. Якщо ти не знаєш, то досліди це питання, вивчи його.

«Отож, кожен, хто слухає цих Моїх слів і виконує їх, подібний до чоловіка розумного, що свій дім збудував на камені» (Матвія 7:24). Послухай і практикуй ‒ дуже простий принцип. Щоденне застосування Божого Слова принесе рясний плід в наше життя.

Проповідь в відео-форматі

ddd