Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Вогонь Божий і вогонь чужий

Олег Савчак

Ціль цієї проповіді допомогти усвідомити, наскільки кожен з нас потребує Божої сили.

Божий вогонь служить для Божого суду, для покарання, для випробування наших діл, мотивів, плодів, бажань, цілей.

2Петр.3:10-12 «День же Господній прибуде, як злодій вночі, коли з гуркотом небо мине, а стихії, розпечені, рунуть, а земля та діла, що на ній, погорять. А коли все оце поруйнується, то якими мусите бути в святому житті та в побожності ви, що чекаєте й прагнете скорого приходу Божого дня, в якім небо, палючися, зникне, а розпалені стихії розтопляться?»

1Кор.3:12-15 «А коли хто на цій основі будує з золота, срібла, дорогоцінного каміння, із дерева, сіна, соломи, то буде виявлене діло кожного, бо виявить день, тому що він огнем об'являється, і огонь діло кожного випробує, яке воно є. І коли чиє діло, яке збудував хто, устоїть, то той нагороду одержить; коли ж діло згорить, той матиме шкоду, та сам він спасеться, але так, як через огонь.»

Якщо ми будемо ставити маленькі цілі – лиш би спастись, то ми можемо втратити і спасіння. Треба ставити високі цілі, наше завдання – отримати вінець. Ми спасаємось не ділами, але нагорода залежить від них.

Треба завжди пильнувати, щоб в нас горів Божий вогонь, бо без Бога ми не можемо жити праведним життям.

Лев. 6:6 «Огонь завжди горітиме на жертівнику, не погасне».

Поки людина не наблизиться до Бога – вона не може усвідомити своєї гріховності, а якщо розкаюється, значить в ній горить ще Божий вогонь.

Лев. 13:52 – в часи Закону спалювали навіть нечистий одяг.

Вих.24:17 «А вид Господньої слави як огонь, що пожирає на верхів'ї гори, на очах Ізраїлевих синів».

Дії 2:3 «І з'явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів.» - Без Божого вогню, Його сили учні не знали що робити, були безпомічні.

Нам потрібно завжди підтримувати Божий вогонь, але дуже часто ми запалюємось чужим вогнем.

Важливо вміти розрізняти – який вогонь приходить до нас від Господа, а який – від чогось чи когось іншого. Як це зробити, а також які прояви цього вогню, які його характеристики, і як це перевірити в своєму житті – відповіді на ці запитання слухайте у проповіді.