Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Хрещення Святим Духом

Олег Савчак

Єврейське слово «руах», яке перекладається, як «дух», або «дихання» в Старому Заповіті з'являється приблизно 378 разів, там, де говориться про дух, (і це не обов'язково про Дух Святий). Тобто, те саме слово вживається як до Духа Святого, так і до духа людини, просто дальше іде пояснення, чи це дух людський, чи це дух Божий. Але єврейське слово «дух» означає «дихання, вдихати, дихати». Фактично, це є, як основа, як базова річ життя – хто не дихає, той не живе.

Якщо ми беремо вже Новий Заповіт, це грецьке слово «пневма», воно подібне і зустрічається приблизно 358 разів.

3 характеристики Духа Святого:

1. Дух Святий – це Дух Творець. Чим більше ми роздумуємо про Всесвіт, про те, як ми, люди, створені, ми розуміємо, що ми створені Богом.

«На початку Бог створив Небо та землю. А земля була пуста та порожня, і темрява була над безоднею, і Дух Божий ширяв над поверхнею води. І сказав Бог: «Хай станеться світло!» І сталося світло» (Буття 1:1-3). Дух Божий ширяв, був готовий до дії, щось робити. Ця творчість, коли Бог творить, завжди Дух Святий присутній. Коли ми говоримо про творіння, про народження якихось нових речей, ідей, бачень, нам потрібен Дух Святий, тому що Він Творець, тому що Ним Господь творить – Словом і Духом.

2. Дух Життя. Це основа, першоджерело. Бог є Життя. Бог є Дух. І Слово, і Дух несе життя. Немає життя поза Богом. Бог всюди. Бог хоче відкритись в нас, в наших серцях, в наших розумах. Бог Живий. Він є в Слові. Він Життя. Він є основа. Життя – це дихання, це Дух Божий, Який творить, Який починає все.

«І створив Господь Бог людину з пороху земного. І дихання життя вдихнув у ніздрі її, − і стала людина живою душею» (Буття 2:7). Бог вдихнув життя в Адама.

Як відбувалось народження Христа? Матвія 1:18. Як прийшло життя це? Луки 1:35. Це чудо народження життя.

3. Дух Святий це сила (Дії 1:5; 8; Дії 2:1-4). Відбулось хрещення Духом Святим, сповнення Духом Святим. Яким чином це проявилось? І вогонь побачили, і силу, і пережили щось неймовірне. Вони почали говорити мовами. Це було перший раз щось таке надприродньо, коли сотні, можливо, тисячі людей почули їхні мови. Це було хрещення Духом Святим з ознакою говоріння на інших мовах, але мовах земних, які інші люди знають.

Хрещення Духом Святим – відбулось зодягнення в силу, виявилось говоріння іншими мовами, і прийшла сміливість. Ми тепер зодягнені тим самим Духом, що і Христос.

В День П'ятидесятниці зійшов Дух Святий – третя особа Божества, почалась епоха, чи ера Духа Святого, коли народилась Церква, зодягнулась в силу Божу. І тепер, кожна людина, яка кається, спасається, приходить до Бога, їй необхідне хрещення Духом Святим. Спасіння приходить через народження згори, через покаяння. Чи має людина Духа Святого? Звісно має! Тому що, коли людина народжується згори, Господь на неї дихає і вона має вічне життя і Духа Святого. Але, коли ми говоримо про силу для служіння, вона ще цього не має. Їй необхідно поміняти двигун, перезавантажити його, сповнитись Духом Святим. Тому, хрещення Духом Святим – це є окрема подія від спасіння і покаяння. А сповнення Духом Святим – це вже після хрещення Духом Святим має бути багато-багато разів. Хрестить нас Господь Духом Святим один раз, але сповнюватись Духом Святим потрібно регулярно, постійно.

«І не впивайтесь вином, в якому розпуста, але краще наповнюйтесь Духом Святим» (Ефесян 5:18). Якщо ми регулярно не сповнюємось Духом Святим, ми впадаємо в розпач, в відчай, в страх, в сумніви. Але якщо ми будемо знову і знову сповнятись Духом Святим, наша віра буде зростати, мир в серці буде зростати, радість буде бурлити, життя буде текти через нас, ми будемо ставати благословенням для багатьох людей.

Проповідь в відео-форматі

ddd