Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Бережи істину і вона збереже тебе!

Роман Боднар

Дуже часто ми можемо читати з різних джерел вислови, чи цитати відомих мудреців, історії людей, які досягнули успіху в якійсь із сфер людської діяльності. Про них пишуть книжки, їх наслідують, копіюють, надають якогось особливого значення їхнім словам, чи фразам. Але серед всього цього розмаїття дуже часто губиться істинна Книга Життя, яку дав людству Сам Творець. Не так часто цитується і згадується Біблія. Цінність Біблії, як історичної книги полягає в тому, що ми розуміємо, що немає жодної іншої книги, яка б описувала все від початку і до кінця. Історія, часто, обривається на сьогоденні, але Біблія продовжує свою розповідь до кінця віку. В цьому і є цінність, тому що, читаючи історію, ми будемо розуміти, що ми пережили і що нас очікує. В історичних книгах ми не можемо побачити, що нас очікує, ми можемо робити тільки аналіз, співставляти. В Біблії ми знаходимо (і що дуже є важливо) – це правдивий образ самої людини. Від Адама аж до апостолів ми бачимо, що люди є різні. І ми розуміємо, що якою б людина не була помазаною, якої б великої місії вона не виконувала, вона має здатність помилятися, робити, навіть, інколи неадекватні рішення. І, коли ми знаємо цю правду, це допомагає нам правильно сприймати одне одного. Дуже часто, дивлячись на людей, ми малюємо собі трошки не такий образ. Проходить час, міняються обставини, міняється людина і ми розчаровуємось. Але знаючи істину, ми знаємо, що людина не є досконала і ми готові до цього. Біблія нам говорить, що Один Бог є досконалий. Він все знає, все розуміє і все в Його волі і силі. І, навіть, коли здається, що щось йде не по плану, навіть, в такі часи, коли здавалося б, що хід історії пішов не так, Бог знає що робити і куди вести дальше. В цьому є Його досконалість, Його любов і милість до всього людства. Бог є істина, правда і життя. Ісус Христос в Євангелії від Івана так і говорить: «Я − дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене» (Івана 14:6).

Давид пише у Псалмі: «Правда Твоя – правда вічна, а Закон Твій – то істина» (Псалом 118(119):142). Цінність Біблії в тому, що тут ми читаємо істину, ми бачимо тут правду. В чому взагалі цінність істини? Чому важливо знати цю істину? Багатьом відома така приказка: «Хто володіє інформацією, той володіє світом» (Вінстон Черчіль). Дійсно, інформація в сучасному світі −  це досить стратегічний ресурс, тому що з допомогою різної інформації ми можемо направляти дії людей. Слово Боже – це також інформація, яка керує нашими діями. Істина – це «гола» правда, це так як воно є, без всяких додатків. Істина – це правильне відображення об'єктивної дійсності у свідомості людини. Це, коли людина адекватно розуміє і оцінює  що довкола неї відбувається. Давид пише: «Невинність та правда нехай оточають мене, бо надіюсь на Тебе!» (Псалом 24(25):21). Давид ще тоді говорить про цю об'єктивну дійсність, щоб він розумів що насправді відбувається. Дальше він пише: «Тому, Господи не ув'язни милосердя Свого від мене, а милість та правда Твоя нехай завжди мене стережуть» (Псалом 39(40):12). Істина, правда Божа стереже кожного з нас. Знаючи правду, чи істину ми приймаємо рішення, яке є найбільш підходяще і правильне для тих наслідків, які будуть дальше. Ми не можемо знати все, що станеться наперед, але ми можемо знати, що Біблія нам говорить про людину і про Бога.

Ми живемо в країні, де, часто, змінюються правила. Так швидко все міняється, що ми не встигаємо підлаштуватися під ті закони, правила. І дуже багато людей нарікають через це, є незадоволеними, втомлюються. Але ми повинні розуміти, що ми живемо тут недовго. «Дні літ наших − у них сімдесят літ, а при силах − вісімдесят літ, і гордощі їхні − страждання й марнота, бо все швидко минає, і ми відлітаємо…» (Псалом 89(90):10). Важливо що буде там, у вічності – там ми будемо набагато довше. Тому, не варто розчаровуватись тим, що оточує нас в нашій країні. Це все промине і ми відлетимо свого часу… Павло пише: «Бо я думаю, що страждання теперішнього часу нічого не варті супроти тієї слави, що має з'явитися в нас» (Римлян 8:18). Павло пише не про ті страждання, які ми зараз маємо. Він пише про страждання, які напряму стосуються життя людини, її здоров'я, здоров'я її рідних. І Павло каже, що навіть це нічого не варто супроти того, що нас очікує.

Спотворення інформації, чи її викривлення може призводити до дуже поганих наслідків. І ми знаємо, що світові лідери дуже часто цим користуються, коли вони подають викривлену правду.

В Євангелії від Івана описана зустріч Пилата і Ісуса Христа (Івана 18:28-40). Пилат був намісником, він керував. До нього привели Ісуса Христа. Ісус Христос прийшов, щоб засвідчити правду. Пилат не може знайти правди. Слухаючи Христа, він розуміє, що Той не винен, але на нього тиснуть, і він запитує: «Що є правда?» (Івана 18:38). Що є правда в нашому житті, в нашій діяльності, у всій системі? Пилат виходить до юдеїв і каже: «Не знаходжу я в Ньому провини ніякої. Та ви маєте звичай, щоб я випустив вам одного на Пасху. Чи хочете, отже, − відпущу вам Царя Юдейського?» Та знову вони зняли крик, вимагаючи: «Не Його, а Варавву!» А Варавва був злочинець» (Івана 18:38-40). Весь цей натовп не володів об'єктивною реальністю. Вони не розуміли хто такий Христос, що Він прийшов явити правду людям і їх настільки окрутили (ця маніпуляція інформацією), що вони кажуть відпустити їм Варавву. А Варавва був злочинцем.

Ворог Ісуса не Пилат і не натовп, який кричав, щоб Його розіп'яли, і не система римського права, чи юдейського. І наші вороги – це не держава, не система, не влада, яка видає закони, а лукавий, який керує цим всім і має свої плани і тактику. Хто знає істину, той не попадається, принаймні, так часто. Розуміючи хто наш ворог, ми знаємо, що ми маємо робити.

Притча про сіяча. «Послухайте ж притчу про сіяча. До кожного, хто слухає слово про Царство, але не розуміє, приходить лукавий, і краде посіяне в серці його; це те, що посіяне понад дорогою» (Матвія 13:18-19). Лукавий має план. Людина, яка слухає і не розуміє – це людина, яка добре не розбирається в цьому, яка не до кінця обізнана. Тому, диявол приходить і забирає, тому що таку людину легко обманути. Люди, які не розуміють цінності, важливості, легко обмінюються. Людина не розуміє, неправильно сортує пріоритети і цінності.

«І ось приступив до Нього спокусник, і сказав: «Коли Ти Син Божий, скажи, щоб каміння це стало хлібами!» А Він відповів і промовив: «Написано: Не хлібом самим буде жити людина, але кожним словом, що походить із уст Божих» (Матвія 4:3-4). Ми живемо не тільки тим що їмо, ходимо на роботу, ми живемо Словом, яке дає нам Господь. Без Слова людина жити не може. Вона живе, але втрачається суть життя і, коли людина помирає, вона втрачає життя вічне. Тому, написано, що не може людина жити без Слова Божого. Диявол краде те Слово, яким повинна жити людина, особливо в тих, хто не розуміє цінності Біблії, що це їжа духовна. Диявол, крадучи це Слово, не дає можливості людині, щоб вона стала обізнана, щоб хоч щось зрозуміла, а це є істина, правда, яка допомагає жити нам в оточуючому нас гріховному суспільстві.

«А посіяне в добрій землі, − це той, хто слухає слово й його розуміє, і плід він приносить, і дає один у сто раз, другий у шістдесят, а той утридцятеро» (Матвія 13:23). Той, хто є обізнаний, хто розуміє і знає цінність Слова і що воно може робити, той приносить плід. А людина, яка не розуміє тої цінності, не може принести ніякого плоду. Тому, дуже важливо знати цю істину, досліджувати і читати, щоб ми розуміли Слово Боже і знали, як ним користуватись. Той, хто не розуміє цього, проживає даремно життя. Диявол краде в нього суть життя. Істина рятує і стереже кожного, хто нею володіє, як писав Давид.

Павло пише: «А кому ви прощаєте що, тому й я; бо й я, як простив що кому, то кому я простив, зробив те через вас від Особи Христа, щоб нас сатана не перехитрував, − відомі-бо нам його задуми!» (2 Коринятанам 2:10-11). Перехитрити – це видати не так, як воно є насправді, тобто, перекрутити істину, подати її так, як не має бути, щоб людина її прийняла і жила тим. Коли диявол перехитрує, він робить все, що хоче. Злодій закрадається, щоб вкрасти, вбити і знищити. Спочатку, він краде Слово, потім, починає губити наше життя, подаючи замість істини, яку він вкрав, неправдиве. Він нищить тим самим наше життя, наші плоди, те, що ми могли б зробити. Потім, диявол знищує і людину, вона, навіть, може і не спастися, якщо вона не прийняла і не зрозуміла, що таке Слово Боже.

Ми не можемо мати правду без Ісуса Христа. Ісус каже: «Я − дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене» (Івана 14:6). Він тим самим закликає до Себе. Він є Той Хліб Життя. Він прийшов засвідчити на правду. Коли ми приходимо до Ісуса Христа, ми приймаємо Його, ми маємо з Ним це спілкування, стосунки, ми молимось, читаємо, тоді, ми маємо цю істину, правду і диявол вже не може нас обманути, тому що ми відрізняємо, ми знаємо правду від Христа. Він нам засвідчив ту правду, яка має бути і ця правда змінює життя. Ця правда, яку відкрив нам Христос змінила нас.

«Будьте тверезі, пильнуйте! Ваш супротивник − диявол − ходить, ричучи, як лев, що шукає пожерти кого» (1 Петра 5:8). Поки ми оточені істиною, наш супротивник ходить довкола, він не має доступу. Але, коли ми виходимо з-під покриття Божого, з-під істини, тоді, супротивник може пожерти. Тому, пильнуйте, не виходьте за ці межі, не давайте, щоб диявол крав це Слово, яке Бог вам дав.

«Ми знаємо, що Син Божий прийшов, і розум нам дав, щоб пізнати Правдивого, і щоб бути в правдивому Сині Його, Ісусі Христі. Він − Бог правдивий і вічне життя!» (1 Івана 5:20). Тут є правда, істина, яка нас береже, яка нас тримає і яка показує де ми маємо бути в Христі. Ми маємо бути в Ісусі Христі, в силі Його, щоб ми були закриті від цього неправдивого слова, яке може вибивати нас з життя.

«Тож промовив Ісус до юдеїв, що в Нього ввірували: «Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете, і пізнаєте правду,− а правда вас вільними зробить!» (Івана 8:31-32). Читайте Біблію, слухайте Біблію, досліджуйте, перебувайте в Слові, щоб знати істину, бути завжди підперезаними правдою Божою! Перебувайте в Слові, щоб чути голос Божий, йдіть до Нього, спішіть до Нього, біжіть, тому що в Ньому є вічне життя, в Ньому є насолода, істина, правда, яка дає життя!

Проповідь в відео-форматі