Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Життя з подостатком

Олег Савчак

                                                         "Злодій тільки на те закрадається, щоб красти й убивати та нищити.                                                                       Я прийшов, щоб мали життя, і подостатком щоб мали" (Івана 10:10).

Хто такий злодій? Це ворог, сатана, диявол. Його місія – вкрасти, вбити, знищити. Христос прийшов, щоб ми мали життя, тому що без Нього, самі в собі життя мати ми не можемо.

Вчені, науковці сьогодні дуже-дуже багато чого можуть. Вони вже досягнули чогось такого, що сто років назад всі казали, що це неможливо, що це фантастика. Все частіше, сьогодні, в новинах починають говорити про штучний інтелект. Також говорять про те, що штучний інтелект може почати приносити певну небезпеку людству. Ми можемо бачити, що вчені багато що можуть робити, єдине, чого вони не можуть – це створити життя, тому що життя є в Бозі. Христос прийшов дати життя. Що таке життя? Життя – це існування, дихання, розвиток, прогрес… Від чого воно залежить?

1. Божа воля – це те, чому ми прийшли на цей світ. Бог дав нам життя, ми прийшли з певною ціллю, з певною метою.

2. Ми, як наслідок когось, або чогось (ми народились в певній країні, в певному місті, в певній сім'ї, і ми, в якійсь мірі, від цього залежимо).

3. Наше життя – це є результат, або продукт наших власних вчинків, рішень, думок, бажань.

Ці три складові рано чи пізно відображають хто ми є, де ми є, чим ми живемо і т. д.

Христос говорить нам про життя з подостатком (Івана 10:10). Бог хоче дати нам життя з подостатком. Роздумуючи над значенням слова «подостаток», можна відокремити такі три слова – достаток, недостаток, подостаток.

Недостаток – це брак чогось (здоров'я, фінансів, роботи, житла і т. д.), коли нам чогось бракує, ми відчуваємо певний дискомфорт, нам чогось не вистарчає.

Достаток – коли нам вистарчає всього, ми маємо, нам добре. Добре мати достаток, але поділитись немає чим, тому що достатньо нам.

Подостаток – перекладається з різних мов переважно, як «рясно, дуже багато, більше, як потрібно, надлишок».

Якщо ми говоримо про життя в недостатку, коли немає достатку, немає повноти – це означає, що людина без Бога, в неї дискомфорт, депресія, подавленість, вона мучиться, переживає, страждає, не знає для чого вона живе. Це трагедія.

Достаток – коли ти маєш певний комфорт, ти отримав мир з Богом, ти отримав для себе щось від Бога, тобі добре, але що дальше? Для чого дальше жити? Що таке служіння? Що означає розділити частку того, що я маю? На цьому етапі це ще також неможливо.

Життя з подостатком – це те, що вже тобі не належить, це те, чим ти вже можеш поділитися з іншими. В кожного є свій рівень достатку – того, що нам потрібно. Це залежить від віку, роботи, досвіду, від того, ким ми є в суспільстві. В кожного свої можливості.

Коли людина не має відкриття істини для чого подостаток – вона починає жити для себе. Людина, яка отримує відкриття – що таке життя, для чого вона живе – вона починає ділитись з іншими цим подостатком. Якщо достаток – це те, що Бог хоче дати для нас, для того щоб ми жили, насолоджувались Богом і славили Його, то подостаток – більше, ніж достаток.

Життя з подостатком – це коли ти черпаєш від Бога, ти наповнюєшся життям, ти радієш, але це вже не для тебе. Той подостаток – це не твоє. Коли ми отримуємо це відкриття, ми починаємо розуміти, що та чаша – це те, що ми маємо розділити з іншими. Життя містить в собі матеріальні речі і цінності, але, перш за все це життя, яким Бог хоче, щоб ми ділились з іншими.

Якщо Бог нас створив живими, Він дав нам життя, то для чого?

1. Для того щоб ми жили і тішились Богом.

2. Щоб ми тим життям ділились з іншими, щоб ми той подостаток, який Бог дав нам, але не для нас ми розділяли з іншими, і через це інші мертві люди довкола нас могли оживати, ставати живими для Бога, тому що ми носії Божого царства. Ми носії не штучного інтелекту, а живого Бога.

«Смерть та життя у владі язика, хто ж кохає його, його плід поїдає» (Приповісті 18:21).

Як ми можемо нести життя або смерть? Через наш язик. Тобто, ми в собі маємо владу, Бог так нас створив, що або життя, або смерть виходить з наших уст. І все, що ми говоримо – добре чи погане, благословіння чи прокляття, воно несе або життя або смерть.

«Сьогодні я взяв за свідків проти вас небо й землю, життя та смерть дав я перед вами, благословення та прокляття. І ти вибери життя, щоб жив ти та насіння твоє» (Повторення Закону 30:19).

Знову вибір – життя і смерть, благословіння або прокляття. Цей подостаток – це для своїх дітей, нащадків і для інших людей. Вибери життя, цей подостаток, для того, щоб передати іншим.

3 сфери де ми можемо нести життя або смерть:

1. Слова

2. Наше відношення

3. Наші вчинки, діла

Це ті три сфери, чи складові нашого життя, де кожен з нас має владу нести там життя або смерть, благословіння або прокляття, мати там повноту, щоб розділяти з іншими, або мати там скупість.

З чого почати? Як нам мати той подостаток? По-перше – мати мир з Богом, відносини з Богом, тому що життя приходить тільки від Бога і не залежить від достатку маєтку нашого. Тобто, ми не повинні заздрити комусь, хто виглядає багатим, успішним, впливовим. Перш за все, ми повинні йти до Бога, ми повинні зрозуміти, що Він дав нам життя, ми повинні зрозуміти для чого ми живемо, яка Його місія для нас, яка наша роль для інших людей, навчитись ходити з Ним, отримати повноту життя, навчитись отримати достаток, тобто, щоб ми жили життям Божим. Людина, яка не має, якій бракує не може розділити ( мова не йде про матеріальне щось, це наші слова, відношення, діла, це те, що ми маємо). Бог хоче, щоб ми мали більше, тому що Він бачить довкола нас багато знедолених, розбитих, розчарованих людей і Він бачить нас як благословіння, вихід для них, тому що в нас є ті дари, ті таланти, які Бог нам дав для них. Ми повинні для себе постановити, що ми хочемо нести життя в різних тих сферах (слова, відношення, вчинки), ми хочемо отримати від Бога повноту, щоб жити вже не для себе, а для інших, щоб нести життя і ділитись, розділяти з іншими.

1. Ми повинні перестати нести смерть – осуджувати, проклинати, заздрити, пліткувати і т. д. Якщо ми хочемо нести життя, бути для когось благословінням, то ми повинні, перш за все, перестати сіяти смерть.

2. Нам потрібно цілеспрямовано почати нести життя через хороші, приємні слова, компліменти, почати сіяти життя, благословіння.

«Слово ваше нехай буде завжди ласкаве, приправлене сіллю, щоб ви знали, як ви маєте кожному відповідати» (Колоссян 4:6). Біблія нас вчить, щоб наше слово було завжди ласкаве і приправлене сіллю.

Ми маємо владу від Бога нести життя, впливати на долі людей, нести слова, відношення і вчинки.

3. Вищий рівень, коли ми говоримо про життя – це вже не просто добрі слова, чи компліменти. Наступний крок – це пророчі слова, слова віри, це Боже слово, коли ми сповняємось Духом Святим і наперед несемо людям добро, ми про них говоримо слова Божі. Життя з подостатком дає нам можливість вивільняти слово для інших людей. Бог хоче давати нам слово, Божі думки і ідеї для інших.

Ісус прийшов дати нам життя з подостатком, перш за все, щоб ми навчились бути цілісними особами, мати життя Боже в собі, мати мир, радість. Це перший рівень, коли ми отримуємо від Бога достаток, повноту. Коли ми говоримо про життя з подостатком – це вже більше, як повнота, це більше, ніж потрібно, це те, що ми не можемо вмістити для себе. Бог хоче, щоб ми навчились на такому рівні жити, тоді це життя буде дуже легко виходити з нас. Люди будуть зцілятися, спасатись, в них буде покращуватись настрій.

«І Він, отож, настановив одних за апостолів, одних за пророків, а тих за благовісників, а тих за пастирів та вчителів, щоб приготувати святих на діло служби для збудування тіла Христового» (Ефесян 4:11-12). Найвищий рівень і служителів, і лідерів, і, в кінцевому результаті, кожного віруючого – це, коли ми навчимось жити в повноті життя, щоб ми вивільняли людей для Бога, вивільняли людей в нові речі, вивільняли якісь нові Божі ідеї.

Проповідь в відео-форматі

ddd