Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Рішення, які формують наше життя

Олег Савчак

Все наше життя складається з рішень. Рішення бувають правильні і неправильні, легкі і важкі, глобальні і поверхневі, вчасні і невчасні, обдумані (обґрунтовані) і спонтанні, рішення, які стосуються тільки нас і рішення від яких залежать життя і долі багатьох людей.

Від рішень залежить наше життя.

Наше життя складається з:

1. Божа воля. Бог є найвище на небі. Він все знає і все контролює. Він нас створив для Своєї волі. Кожен має призначення, ціль, дари. Це те, що від нас не залежить.

2. Наслідки чогось, або когось. Ми народились в тій, чи іншій сім'ї, країні і т. д. Це є наше життя. Це є сівба і жнива. Це є результат тих чи інших тенденцій, якигось проклять чи благословінь.

3. Продукт наших рішень. Це те, що від нас залежить, що вплине на нас і на наших близьких завтра, післязавтра і т. д.

«і не стосуйтесь до віку цього, але перемініться відновою вашого розуму, щоб пізнати вам, що то є воля Божа, − добро, приємність та досконалість» (Римлян 12:2). Слово Боже говорить, що як людина думає – така вона і є. Чим наповнене серце її – те говорять уста. Виглядає так, чим людина наповнена, як вона мислить, які в неї цінності, такі вона, рано чи пізно, буде приймати рішення. Те, як ми думаємо, те, про що ми часто думаємо, скоріше за все, коли нам потрібне буде спонтанне, швидке рішення, то рішення прийметься те, про яке ми найчастіше, або найбільше думаємо. Слово Боже говорить, що все починається з переміни, з відновлення наших думок, з того, як ми вчимось думати.

Якщо ми хочемо навчитись поступати мудро, приймати правильні рішення, значить ми маємо до того готуватись. Є такий принцип – можливості приходять до тих, які готові.

«А ми прийняли духа не світу, але Духа, що з Бога, щоб знати про речі, від Бога даровані нам» (1Коринтян 2:12). Це відрізняє нас від світу. Світ просто аналізує, прогнозує, передбачає (використовує ворожок, гороскопи, астрологів). Ми живемо трошки в іншій площині. Бог хоче, щоб ми знали про речі даровані від Нього.

Чому, часто, Бог не відповідає зразу ж на наші молитви? Якщо б так було все, як ми хочемо і молимось, то Бог би став контрольований нами. Бог став би залежний від нас. В світі запанував би хаос. Скільки людей – стільки думок, бажань. Через те, що ми цього не маємо так, як ми того хочемо – ми не контролюємо Бога. Ми залежні від Нього.

«Сьогодні взяв я за свідків проти вас небо й землю, − життя та смерть дав я перед вами, благословення та прокляття. І ти вибери життя, щоб жив ти та насіння твоє» (Повторення Закону 30:19).

Рішення бувають:

1. Щоденні, поверхневі, класичні (що їсти? що одягнутися? і т. д.)

2. Серйозні, важливі (змінити роботу, місце проживання, переїхати в іншу країну), такі рішення не можна приймати в поспіху, без молитви.

3. Тяжкі рішення – це ті рішення в яких немає 100% правильного рішення.

Кроки, які ми робимо, приймаючи ті серйозні, важливі, або тяжкі (доленосні) рішення:

1. Коли ми формулюємо, моделюємо ту ситуацію (проблему), ми збираємо інформацію, досліджуємо.

2. Ми молимось. Ніколи не потрібно поспішати приймати рішення в поспіху, без молитви, завжди треба взяти час.

«У серці людини багато думок, але виповниться тільки задум Господній» (Приповісті 19:21). Бог говорить, що Він над всім. Його воля глобальна, Його воля найважливіша.

3. Пошук альтернативних варіантів, які ми маємо. Дуже важливо в тій ситуації порадитись. Людина горда, самовпевнена не буде радитись з іншими. Вона моментально сама вирішує і це робить. Важливо порівнювати інші точки зору, скористатись чиїмось досвідом, щоб ми порівняли кілька варіантів, до чого приведе той, чи інший.

«Народ падає з браку розумного проводу, при численності ж радників спасіння буває» (Приповісті 11:14).

Навіть царі мали команду радників. Вони використовували їхню мудрість. Біблія каже, що мудрість царя в кількості радників. А ми, деколи, думаємо, що спитати – це принижує, це соромно, це показує те, що ми не володіємо тим предметом.

4. Усвідомлення наслідків – це вже мудрість. Поверхнева людина ніколи аж так далеко не заглибиться.

5. Ціна питання – оцінка. Є такі ситуації, коли не те, що Слово конфліктує в собі, але обставини конфліктують. Тоді, яку заповідь вибрати? З одної сторони – це порада завжди за життя, зберегти життя наскільки це від нас залежить, і також максимально бути слухняним Богу, не порушувати Його заповіді.

6. Прийняти все таки рішення.

Що впливає на нас? Те, що в нашому серці, наших думках, тобто те, чим ми наповнені, яку ми маємо уяву, і, важливо, завжди припускати, що ми можемо мати помилкову уяву в розумінні того, чи іншого предмету, тому що ми, часто, дуже вузько дивимось на ситуації.

Часто, ми не можемо прийняти адекватне рішення, тому що ми зацікавлені. Ми повинні навчитись стримувати миттєві емоції, інакше наші рішення переважно будуть неправильні.

Проповідь в відео-форматі