Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Шкала успіху

Олег Савчак

Ми постійно чуємо про успіх, про перемогу, про досягнення, про рух вперед. Це важливі, ключові, фундаментальні теми.

Шкала – це певна система виміру, або оцінювання. Шкали бувають дуже різні – можуть вимірювати тиск, опір, вагу, довжину, температуру і т. д.

Успіх – це позитивний результат життєдіяльності людини, її досягнення поставленої мети. Здобутий успіх є великим збудником нової енергії, могутнім стимулятором творчих пошуків і злетів. Мусить бути те, що ми міряємо і те, чим ми міряємо. Якщо немає ніякої мети, немає планів, завдань, цілей, то і успіх неможливо виміряти.

Якщо ми говоримо про шкалу, то хто, або що, або відносно кого, або чого, взагалі, відбуваються ті, чи інші виміри?

Це 3 критерії, або категорії:

1. Ми самі

Ми можемо міряти собою, відносно себе, до себе (який я, як я відчуваю і т. д.). Ми можемо це підняти до найвище правильного стандарту, але чи це є правильно, чи це добре?

2. Інші люди

Люди, часто вимірюють, оцінюють, задають моду, культуру. Шкала від людей – є фальшива, оманна. Біблія  навчає нас не залежати від думки людей.

3. Бог

Найвищий критерій, найвища шкала є в Бога. Практично завжди світ поєднує успіх з багатством. Слово Боже – єдина шкала, яка може виміряти, або зважити наперед, але для того потрібна віра, довіра, для того, часто, треба бути нерозумним в очах інших людей, нелогічним, незручним, не таким, як інші, тому що якась інша шкала, інші критерії в тебе в голові. Важливо не боятись цього, почати розвивати свої стосунки з Богом через Боже Слово, закладати Його шкалу, Його вимір в своєму серці наскільки це можливо, не боятись іти в розріз з установленою догмою, чи точкою зору.

Світ каже: «Успіх = багатство». А що каже Ісус?

«І промовив до них: Глядіть, остерігайтеся всякої зажерливости, бо життя чоловіка не залежить від достатку маєтку його» (Луки 12:15).

Життя в даному контексті – це його якість, успіх, якісь критерії, показники, його слава – не залежить від достатку людини.

Хто ж визначає стандарт? Що таке успіх?

1. Стан душі.

Успіх починається з внутрішнього середовища, з невидимої сфери. Ми називаємо це душа, дух.

«Улюблений,− я молюся, щоб добре велося в усьому тобі, і щоб був ти здоровий, як добре ведеться душі твоїй» (3 Івана 1:2).

Успішне життя – це є радісне життя, мир в серці, спокій, це те, коли людина знайшла Бога і примирилась з Богом. Якщо немає внутрішнього задоволення, щастя і успіху, значить те, що прийде потім, те, що буде ззовні ні до чого доброго не приведе.

2. Це процес перебування у Христі.

Результат цього перебування – це наш плід, це не лотерея.

Успіх – це процес перебування у Христі. Успіх – це коли ти продовжуєш перебувати у Христі, незважаючи на обставини, незалежно від достатку маєтку твого, твого рівня в суспільстві і т. д.

Результат – плід – народжується поступово, виходить з того миру, який ми маємо в серці.

«Про це піклуйся, у цім пробувай, щоб успіх твій був явний для всіх!» (1Тимофію 4:15).

Є внутрішній успіх, який не можуть оцінити люди, тільки Бог. Але є явний успіх, який рано чи пізно прийде обов'язково, просто в якій сфері і як його оцінять – це вже інше питання.

«І пошлю шершня перед тобою, і він вижене перед тобою хіввеянина, ханаанеянина та хіттеянина. Не вижену їх перед тобою в однім році, щб не став той Край спустошеним, і не розмножилася на тебе польова звірина. Помалу Я буду їх виганяти перед тобою, аж поки ти розродишся, і посядеш цей Край» (Вихід 23:28-30). Сам Бог зацікавлений в тому, щоб в одну секунду ми не отримали все – всю славу, весь успіх, все багатство, все помазання, всю повноту, тому що це закрутить нам голову. Швидкий успіх псує людину дуже швидко. Коли людина швидко входить в так званий успіх, досягає швидких результатів, цей результат її зламає.

Успіх має йти за характером, а не навпаки. Бог зацікавлений в тому, щоб спочатку формувати нас, в тому, щоб спочатку принести внутрішній успіх, і в міру цього внутрішнього успіху Бог буде накладати явний успіх.

«Не ви Мене вибрали, але Я вибрав вас, і вас настановив, щоб ішли ви й приносили плід, і щоб плід ваш зостався, щоб дав вам  Отець, чого тільки попросите в Імення Моє» (Івана 15:16). Плід, який буде зоставатись, цей успіх, плід, який залишається пробуває – успіх від Бога.

3. Послух Богу і вміння довіряти Йому.

Ми можемо бачити тільки зовнішні речі. Ми не можемо знати, що Бог говорив тій, чи іншій людині, яка Божа воля про ту людину. Згідно цього (послух Богу і вміння довіряти Йому) ми, навіть, не можемо оцінити іншу людину, а Бог може.

«Не за нестатком кажу, бо навчився я бути задоволеним із того, що маю. Умію я й бути в упокоренні, умію бути й у достатку. Я привчився до всього й у всім: насищатися й голод терпіти, мати достаток і бути в недостачі. Я все можу в Тім, Хто мене підкріпляє, − в Ісусі Христі»  (Филип'ян 4:11-13). Коли ми кажемо, що ми все можемо, то це означає, так як і Павло – проходити через різні періоди, залишатись успішним, продовжуючи перебувати на лозі – на Хресті, і в кінці кінців, принести плід, який називається успіх.

«Успіх − це рух від невдачі до невдачі без втрати ентузіазму» (Черчіль).

«Успіх – це не стільки те, що ми маємо, скільки те, ким ми стаємо в результаті» (Джим Рон).

Успіх – це навчитись використовувати те, що є у нас, а не нарікати на те, чого ми не маємо.

Успіх – це реакція послуху на Боже завдання і дія щодо цього.

4. Кінцевий результат

«Спогадуйте наставників ваших, що вам говорили Слово Боже; і, дивлячися н кінець їхнього життя, переймайте їхню віру» (Євреїв 13:7).

Біблія каже, що спасає не початок, а кінець. Тому, істинний успіх – це любити Бога і любити ближнього. Це дійти до кінця, принести плід, спочатку невидимий, а потім видимий, не розтратити його. Це народити цей плід, принести його, в ньому перебувати. Досягнути успіху – це одне, а його утримувати, приносити цей плід – ось в цьому і є успіх.

Бог важить, Бог міряє. Неважливо, що говорять люди про тебе. Кожен в своїх очах, чи перед іншими себе міряє, визначає свій успіх, своє щастя, своє досягнення. Так важливо, щоб ми зрозуміли, що є Бог, Який важить і міряє по Своєму. Бог не людина. Кожен для себе має постановити бути успішним в Божих очах. Для себе дати запитання: «Як ми можемо плодоносити?», «Як ми можемо принести такий плід, щоб він пробував, тривав, продовжувався?» Що для нас це означає? Щоб ми перестали бігати за марнотою. Щоб ми, насправді, цінували життя, кожну мить, людей, Бога, друзів, сім'ю, Церкву. Щоб ми мали достатньо мудрості, щоб забігати вперед і аналізувати, що життя швидке, крихке, і що воно рано чи пізно закінчиться… Як ми живемо? Які цілі ставимо? Що ми називаємо для себе успіхом, щастям?

Проповідь в відео-форматі

ddd