Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Ісус Христос – глибинна сутність і основа Божого плану спасіння людства

Володимир Шигінський

Проповідники цілого світу, у всіх церквах, у всіх народах проповідують Добру Новину про Ісуса Христа, розкриваючи різні грані, напрямки великого Божого плану спасіння людства.

Людство думає, що воно рухається вперед, прогрес направлений вперед. Ми бачимо, що світ, дійсно, розвивається. Але він розвивається в основному матеріально, інформаційно, фізично. А чи розвивається він духовно так як і науково, інформаційно? Чи є це двома паралелями сьогодні? Нажаль, духовно світ відстає у розвитку. Світ мав би повернутися назад, за бар'єр гріха, туди, де согрішило людство. Там нас чекає Господь. Господь чекає людство не там, попереду, де ми всякими засобами (інформаційними, транспортними, науковими  і т. д.) біжимо вперед, а там, де согрішило людство, де було перше падіння, там, де відбулася найбільша втрата, яка на сьогоднішній день привела до того, що нам потрібне відкуплення, спасіння. Тому, прийшов Спаситель, щоб нам допомогти вернутися назад до Бога. Немає паралелі між розвитком цивілізації і духовним розвитком людства. Ці дороги не йдуть паралельно, вони не зв'язані одна з одною. Прогрес людства не пов'язаний безпосередньо з покаянням і наверненням людей. Людина може бути високо освічена, високо вчена, може досягнути багатьох вершин в науці, в культурі, в соціальних проектах, але не знати Бога.

Наука, прогрес, всі наукові відкриття – все це чудово і прекрасно, при одній умові – якщо це все прославляє Господа, якщо в цьому є Бог.

За минуле століття і початок цього століття на планеті загинуло понад 100 мільйонів людей. Люди загинули в різних війнах, катастрофах, аваріях, самогубствах. Яка колосальна цифра! Яка трагедія! Це все робить сьогодні те зло, яке використовує всі ті сучасні відкриття, надбання. Можна використовувати наукові відкриття для блага людей, або для того щоб вбити, знищити людину. І це роблять самі люди. Одні люди роблять все для блага, а інші вишукують як би ці винаходи, відкриття використати, щоб жорстокіше вбити, покалічити людину, яка є творінням Божим.

Ми − християни, ми – діти Божі, ми – ті люди, які пішли за Христом. Ми проповідуємо Ісуса Христа – це кредо, це правда всього світу. Основа, підвалини, сутність всього – це Господь. Все, що відкриває і винаходить людство, це все сотворив Господь. За тим всім стоїть Бог. Бог є Творець світу через Ісуса Христа. Бог є Спаситель світу через Ісуса Христа. Бог є Завершитель світу через Ісуса Христа.

Біблія − Слово Боже, натхнене  Духом Божим і записане людьми, є абсолютною правдою і мірилом всього. Людина створена Словом і по образу Божому.

«Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово. Воно в Бога було споконвіку» (Івана1:1-2).

Біблія говорить, що Бог Словом все створив, також і людину. І що Слово є Бог!

«І Слово сталося тілом, і перебувало між нами, повне благодаті та правди, і ми бачили славу Його, славу як Однородженого від Отця» (Івана 1:14).

Був час, коли Слово сталося тілом. Біблія говорить про це. Слово Боже воплотилось через людину Ісуса Христа. Сам Бог був на землі. Ісус Христос був стопроцентним Богом і стопроцентною людиною.

Чотири Євангелії свідчать, що Спаситель світу був на землі і звершив діло спасіння, коли викрикнув перед самою смертю на хресті Голгофи: «Звершилось!» (Івана 19:30).

Центральне місце у Всесвіті – це Голгофа, це там, де звершилось спасіння, де Спаситель наш, Ісус Христос, заплатив ціну крові за кожного з нас. Чи несемо ми це в нашому серці кожного дня? Чи живемо ми цим? Чи дихаємо ми цим?

Що таке основа? Чи має бути основа в нашому житті? На чому нам стояти сьогодні твердо, щоб ми знали, що ми живемо правильно? Наша основа, фундамент – це Ісус Христос. Він є наріжним каменем, на Ньому тримається все наше життя.

Ісус Христос є глибинна сутність і основа нашого спасіння. І не лише нашого, але всього людства, бо «всі согрішили і позбавлені Слави Божої».

Бог відкрив Себе людям через Свого Сина Ісуса Христа. Він послав на землю Свого Улюбленого Сина. Після смерті і воскресіння Ісуса Христа прийшов Дух Святий – Він животворить, будує Церкву і кожного з нас особисто. Хто є наповнений Духом Святим, той має абсолютно інше життя. Ми формуємо своє життя, служіння у відповідності до того, як веде нас Дух Святий.

Перша згадка про Ісуса Христа була в Едемському саду, де Бог нагадує нам вперше про Ісуса Христа.

Через 2000 років була друга згадка про Ісуса, коли Авраам переміг п'ятьох царів і повертався назад з перемогою, йому назустріч вийшов цар Салиму, Мелхиседек. Хто такий Мелхиседек? Ім'я Мелхиседек складається з двох єврейських слів «мелех» і «цедека» . «Мелех» означає – цар, «цедека» − праведність. Тобто, Мелхиседек означає Цар праведності. Хто це був? Це був Ісус Христос! Він явився Аврааму, поблагословив його, а Авраам віддав Йому десятину з всього того, що мав.

«Благословенний Бог і Отець Господа нашого Ісуса Христа, що нас у Христі поблагословив усяким благословенням духовним у небесах, так як вибрав у Ньому Він нас перше закладин світу, щоб були перед Ним ми святі і непорочні у любові» (Ефесян 1:3-4).

В посланні до Євреїв апостол Павло говорить про Мелхиседека: «Він без батька, без матері, без родоводу, не мав ані початку днів, ані кінця життя, уподобився Божому Сину, − пробував священником завжди» (Євреїв 7:3).

Людина не може не мати ні батька, ні матері, щоб народитися на світ. А ми бачимо, що він не мав родоводу, не мав батьків, не мав ні початку, ні кінця. Хто це? Це Ісус Христос. Він народжений був від Бога. За особистістю Мелхиседека захований Сам Господь Ісус Христос!

Рівно ще через 2000 років Ісус Христос прийшов на землю і явився в тілі. Сам Бог прийшов на землю через Ісуса Христа.

В останню пасхальну ніч Ісус взяв хліб, поблагословив, поламав і сказав: «Прийміть, споживайте, це – тіло Моє». А взявши чашу, і подяку вчинивши, Він подав їм і сказав: «Пийте з неї всі, бо це – кров Моя Нового Заповіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів!» (Матвія 26:26-28).

Господь зв'язав Старий і Новий Завіт. Про Ісуса Христа було заявлено на самому початку людства, потім, коли Бог мав план сотворити Божий народ через Авраама, з Авраама вийшов Божий народ. Благословіння Авраама, які він отримав від Господа Ісуса Христа, прийшли до нас. Ми, учні Ісуса Христа, йдемо за Христом. Жертва, принесена Ісусом Христом на Голгофі є достатньою для того, щоб дати спасіння нам і тим поколінням, які прийдуть ще після нас аж до другого пришестя Ісуса Христа.

Ісус – це є основа і фундамент нашого щоденного життя на цій землі. Що б ми не робили, чим ми б не займалися, які б ми відкриття не робили – за всі наші діла ми маємо відчитатись перед Ісусом, коли прийдемо до Нього.

«Я благаю за них. Не за світ я благаю, а за тих, кого дав Ти Мені, − Твої бо вони! Усе – бо Моє – то Твоє, а Твоє – то Моє, і прославивсь Я в них. І не на світі вже Я, а вони ще на світі, а Я йду до Тебе, Святий Отче, − заховай в Ім'я Своє їх, яких дав Ти Мені, щоб як Ми, єдине були! Та не тільки за них Я благаю, а й за тих, що ради їхнього слова ввірують в Мене, щоб були всі одно: як Ти, Отче, в Мені, а Я – у Тобі, щоб одно були в Нас і вони, − щоб увірував світ, що Мене Ти послав» (Івана 17:9-11,20-21).

Ісус молиться до Отця за учнів, що були з Ним, і за нас, що пішли за Христом. Він молиться щоб світ увірував, що Він істинно прийшов на землю, щоб відкрити правду людям, щоб Він став дорогою, правдою і життям для всього людства, щоб люди мали шанс на навернення, на спасіння.

Проповідь в відео-форматі