Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Перемагай

Роман Боднар

В 6-му класі Роман Боднар мало відвідував уроки. Коли в кінці чверті він прийшов до вчителя з образотворчого мистецтва то виявилось, що у нього не було оцінок крім однієї двійки. Вчитель сказав, що учень має намалювати  якийсь малюнок і по ньому він вже виставить оцінку за чверть, бо інакше буде не атестований, або буде двійка.

Роман сприйняв ситуацію дуже серйозно. Він прийшов додому і думав, що ж таке намалювати щоб вразити вчителя. Рома знайшов книжку з малюнком Тараса Бульби прив'язаного до стовба. Він на стільки старався, що намалював так, як ніколи не малював до того і після того.

Прийшовши до школи учень розгорнув свій малюнок перед вчителем. Коли Рома малював, то на папері відбились кубики витиснуті на скатертині якою був накритий стіл. Побачивши ці кубики, вчитель вирішив, що хлопчина перебив зображення і хоче його обманути. Роман отримав двійку.

Як цей випадок зараз впливає на життя Романа - ніяк. Але є один висновок: можна прикладати масу зусиль, можна старатися від всього серця, але якщо це було не те, що було потрібно, то нас не те що не похвалять, а ми ще й будемо винні за те, що зробили.

Нам пощастило жити в час коли все дуже швидко змінюється. Ми бачимо, як дуже швидко шириться зло, але в той же час бачимо, як зміцнюється церква. Ми живемо в час боротьби.

Читаючи Писання ми практично не зустрічаєм заклику до боротьби, але всюди є заклик до перемоги.

А як це перемагати? Де наш бій?

В Біблії видно, що боротьба - це зіткнення протилежних думок в розумі людини. Але при цьому Біблія не говорить: "Борися!", Вона говорить:"Перемагай!".

До зустірчі з Богом, Роман був залежний. Він курив і любив випити. Доходило до того, що він не приходив додому по 2-3 дні. З одного боку його це влаштовувало, але з другого боку він відчував дискомфорт тому, що жінка не давала спокою. Він сотні разів собі обіцяв, що більше не буде. Він боровся, але зупинитися не міг. Багато разів кидав курити, займався спортом, але приходили якісь обставини, приходили друзі і він знову вертався до старого.

Після зустрічі з Богом сталося чудо. Роман розумів, що він залежний, але коли він прийняв рішення: "Боже, я не хочу цього. Боже, я хочу це лишити", - не було ніякої боротьби. Він просто перестав курити.

Коли його запитують, що він робив щоб перестати курити, він відповідає: "Я нічого не робив". Не змінилися обставини, друзі не пропали. Він не боровся, його просто перестало тягнути до цих звичок.

Як же відбувається ця перемога?

В служінні Ісуса було кілька ключових моментів:

В жодному з моментів не було боротьби, але була перемога.

Сатана завжди спокушає в 3-ох сферах: потреби, влада та сумніви. Цим він хотів спокусити Ісуса, цим він спокушає і нас.

Дьявол закидав Ісусу думки по тому ж плану. Ісус не боровся з ним. На його слово відповідав іншим і все. Він просто не приймав ці думки. Сатана викликав Ісуса на боротьбу, а Ісус не те що не боровся - навіть не приймав її.

Як би сильно ми не борослись, як би ми не старались - це не те, що нам потрібно робити. Наше завдання не піддаватисья на боротьбу - руйнуючи задуми, не впускаючи думки з якими потім треба буде боротися.

Проповідь в відео-форматі