Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Суд в середині серця

Роман Боднар

Слово "суд" неприємне для людей. Ми стараємося уникнути всього, що з ним пов'язане. Але ніхто з нас незможе обминути суду.


Ми зустрічаємося з 4 видами судів:

1. Суд, який відбувається всередині нас - суд совісті.

2. Суд людей. Багато хто залежний від цього суду і працють над тим, щоб думка людей була завжди позитивною на рахунок них.

3. Суд земний, який судить за злочини.

4. Суд Божий, остаточний і незворотній.


Євреїв 9:27 І як людям призначено вмерти один раз, потім же суд.

 

Суд буде, він чекає кожного з нас. Він навіює страх, бо кожен знає, що не все робить правильно.

 

Івана 5:24. Поправді, поправді кажу вам: Хто слухає слова Мого, і вірує в Того, Хто послав Мене, життя вічне той має, і на суд не приходить, але перейшов він від смерти в життя.

 

Є тільки одна категорія людей, що на суд не приходять. Єдине, що нам доволяє не боятися суду - це наша правота, праведність. Той, хто правий, суду не боїться.

Хто ж правий? Є люди, які вважають: "Я нікого не вбив, я нічого не вкрав, я невинний..." Але як людина, яка не читала Біблію і незнає конституції Божого Царства, його законів може говорити так?

Є й інша категорія людей, які визнають себе грішними. Що ж їм робити? Вони заслуговують на пекло, але є вихід. Бог дає можливість спастися від суду. Коли людина визнає свій гріх, Бог прощає, оправдовує і більше не згадує минулого.

Якщо ви приховуєте свої гріхи - ви в небезпеці. Бог спеціально оточив нас судами, перший з яких - суд совісті. На цих судах ще можна виявити свою вину і щось поміняти. Тільки останній суд остаточний.

 

Псалом 18:10-15. Страх Господа чистий, він навіки стоїть. Присуди Господа правда, вони справедливі всі разом, дорожчі вони понад золото і понад безліч щирого золота, і солодші за мед і за сік щільниковий, і раб Твій у них бережкий, а в дотриманні їх нагорода велика. А помилки хто зрозуміє? Від таємних очисть Ти мене, і від свавільців Свого раба заховай, нехай не панують вони надо мною, тоді непорочним я буду, і від провини великої буду очищений. Нехай будуть із волі Твоєї слова моїх уст, а думки мого серця перед лицем Твоїм, Господи, скеле моя й мій Спасителю!

 

Давид говорить про таємні гріхи, він починає саме з них на шляху очищення. За ці гріхи ніхто з людей не карає, але вони ведуть до навмисних гріхів, і до великої розпусти. Але коли ми звернемося до своєї совісті і розберемося з таємними гріхами, визнаємо їх, то будемо чистими.

 

Івана 3:19-21. Суд же такий, що світло на світ прибуло, люди ж темряву більш полюбили, як світло, лихі бо були їхні вчинки! Бо кожен, хто робить лихе, ненавидить світло, і не приходить до світла, щоб не зганено вчинків його. А хто робить за правдою, той до світла йде, щоб діла його виявились, бо зроблені в Бозі вони.

 

Прийшов Ісус, приніс світло, мірило, але воно не підійшло людям. Бог показав як поступати правильно, є Біблія. Якщо хтось не захотів знати і читати те що там написано, то це не врятує їх від суду за її законами.

 

І Петра 4:17. Бо час уже суд розпочати від Божого дому; а коли він почнеться перше з нас, то який кінець тих, хто противиться Божій Євангелії?

Суд починається з Божого дому. Він вже почався в серці кожного з нас. Прямо зараз Бог хоче очистити і оправдати, щоб ми не попали на останній суд. Суди себе зараз, будь суворим до себе. Чим більше ми звертаємо увагу на суд совісті, тим менше нам загрожують всі решта судів.

І Івана 3:20. бо коли винуватить нас серце, то Бог більший від нашого серця та відає все!

Совість - це голос Божий, який говорить всередині нас. Слухай що говорить твоя совість, порівнюй це з Біблією і роби так.

Бог незацікавлений в тому, щоб нас покарати. Він різними способами намагається повернути нас до покаяння, в тому числі Він говорить через совість. Останнє слово за тобою. Що ти вибереш зараз, коли ще є можливість вибирати? Чи визнаєш ти свої гріхи?