Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Будьте готові

Олег Савчак

Бог хоче, щоб ми були не теоретиками, а практиками. Щоб ми читали, наприклад, дії апостолів і робили те, що робили апостоли, діяли так як вони. Для того Господь і посилає нас в лікарні, тюрми, в інші країни. Щоб ми досягали людей і краще розуміли Бога і Його Слово.


Мт. 24:44 Тому будьте готові й ви, бо прийде Син Людський тієї години, коли ви не думаєте!

Коли Ісус говорив про останні часи, Він стимулював своїх учнів вірити і бути готовими. І сьогодні Він говорить до нас щоб і ми були готові до його приходу і відповідно до того, що Бог сьогодні хоче робити в нашому житті. Якщо ми будемо готові до повернення Ісуса, то будемо готові і до того, що Бог хоче робити сьогодні. І навпаки, бути готовим до сьогоднішніх діл Господа, означає бути готовим до Його приходу.


Мт. 25:10 І як вони купувати пішли, то прибув молодий; і готові ввійшли на весілля з ним, і замкнені двері були.


Чому Павло сьогодні є для нас таким дорогоцінним прикладом? Бо він жив як в останній час. Він справді цим переймався, щоб бути готовим, успішним до приходу Ісуса. Тому його служіння було таким великим. Він не дозволяв собі відпочивати від Бога. І ми не можемо відпочивати від Господа. Навіть у відпустці важливо бачити людей яким потрібне спасіння, перебувати з Богом.


Дан. 3:15 Тепер, якщо ви готові, щоб того часу, коли почуєте голос рога, сопілки, гітари, гусел, псалтиря й флейти та всіляких родів музику, попадали й кланялися бовванові, якого я зробив. А якщо ви не поклонитеся, тієї години будете вкинені до середини палахкотючої огненної печі, і хто той Бог, що врятує вас від моїх рук?

Цар Навуходоносор зробив великого боввана. Люди серйозно відносяться до своїх ідолів. Цар все зробив, щоб все його царство було готове поклонятися ідолу. Люди мали залишати все, ні про що більше не думати, коли приходив час поклоніння. Коли вони не були готові, цар вбивав їх.
Коли ми були в Індії ми бачили як поклоняються боввану. Ми попали якраз на день народження Крішни. Вся нація танцює і співає. Цей цар мав біля 1000 жінок. Люди поважають його за це, оспівують його життя в піснях і поклоняються йому. Всі приходили і почерзі поклонялися цьому боввану.
Якщо так служать мертвим ідолам, до цього підбадьорюють, закликають. То на скільки ми повинні бути готові поклонятись і служити живому Богу.
Що означає бути готовим? Це значить, що ми не маємо права розслабитись сьогодні, стати теплими, ображатись на когось, робити інші недостойні речі.
Павло вірив, що Бог є, що скоро прийде Ісус, що для його життя є дуже серйозне завдання. Коли він попадав в різні ситуації, то на стільки вірив, що Бог контролює все, що навіть не засмучувався, коли його били або виганяли з якогось міста. Волосина не могла впасти з голови Павла без відома Бога.
Як буває страшно коли все місто не приймає тебе, особливо відчутно в Індії. Там хто що хоче, те і робить. Де хоче спить, що хоче їсть, як хоче їздить. Таке враження що тебе там навть вб"ють і ніхто цього навіть не помітить.
Проти Павла піднімалюсь ціле місто. Коли проти нас піднімалося все місто? Згадайте час, коли проти вас була вся рідня. Ви не знали що робити, що говорити. Але Павла завжди Бог рятував. Навіть через в'язницю. В Павла була можливість вийти звідти, але він цього не зробив. Він міг дати гроші Феліксу, щоб той його звільнив.

Дії 24:26. Разом із тим і сподівався він, що дасть Павло грошей йому, тому й часто його прикликав і розмову з ним вів.

Чи Павло був захований у в"язниці, чи на волі, він завжди був готовий слухати Господа. Бог краще знає коли і що краще в нашому житті. Він ніколи не розчаровувався і не впадав у депресію. Чому коли проти нас піднімається всього десять людей, це так засмучує нас?
В армію Гедеона брали тих, хто не випускав з руки меч, навіть коли пив воду з струмка. Коли відбудовували мури Єрусалиму люди в одній руці тримали меч, в іншій кирку. Вони були готові до миру, щоб будувати, і до війни, щоб воювати.
Якщо ти не готовий, не молишся і не пильнуєш про те, що Бог має для тебе, то в це щоприготовано для тебе, ввійде хтось інший. Будьте готові до всякого доброго діла.

Тита 3:1. Нагадуй їм, щоб слухали влади верховної та корилися їй, і до всякого доброго діла готові були.

Будьте готові помолитися за когось, засвідчити про своє спасіння, говорити слово коли тебе просять або ти сам бачиш нужду в цьому. Якщо ти серед своїх, на домашній групі, не можеш послужити, то що ти будеш робити на одинці з своїми рідними, які не приймають того що ти їм говориш? Крок за кроком зростай в своїй готовності.

Мт. 21:29. А той відповів і сказав: Готовий, панотче, і не пішов.

Не те, що ми заявляємо про свою готовність, але те що в нашому серці є справді важливо. Не те що ми думаємо або говоримо показує нашу готовність, але наші вчинки. Згадайте Петра, він говорив, що не відречеться від Ісуса, але відрікся.

Івана 7:6. А Ісус промовляє до них: Не настав ще Мій час, але завжди готовий час ваш.

Завжди готовий наш час. Так не буває, що Бог не готовий чи ситуація неготова. Питання в нашій готовності.
Бути готовим значить бути там і робити те, що хоче Бог. Якби Павло заплатив гроші наміснику і вийшов з в'язниці його могли вбити розлючені юдеї. Він не просто думав як витйти з в"язниці, але думав про час, коли буде проповідувати царям, як і обіцяв Бог. І так і сталося. Якщо ми будемо готові, то отримаємо повноту Божого благословіння, а не загинемо.