Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Віра

«А віра то підстава сподіваного, доказ небаченого».

Євр.11:1 

Першим кроком після проповіді Євангелії повинно бути: «покайся», а другим - «увіруй»(тобто «май віру»). Покаяння та віра є нерозривно поєднаними в Євангелії.

Для багатьох людей таке поняття, як «вірити», означає тільки пасивне визнання істини (Як.2:19-20). Але це неправильно. Слово «вірити» в Новому Заповіті використовується в набагато глибшому значенні - це, насамперед, основа життя з Богом. Розуміння віри, як живої духовної сили і як Божого дару (а не як символу віросповідання), надзвичайно важливе для кожного християнина.

«Вірити» (гр. pisteou) - означає мати живу надію на Сина Божого і Його спасаючу жертву, яку Він звершив на хресті.

«Віритив Господа» - це означає повністю віддати своє життя Йому, як «Начальнику й Виконавцю віри» (Євр.12:2).

Синонімами біблійної віри є слова: слухатися, довіряти, сподіватися, бути вірним, підкоритися, згоджуватися, мати упевненість.

Істинна віра - це більше, ніж просто згода із фактами. Істинна віра повністю підкоряє наше життя Богові, і це впливає на кожну сферу життєдіяльності людини. 

Що таке віра?

Віра - це одне з небагатьох понять, яким Біблія дає визначення.

Євр.11:1(суч. переклад) «Віра означає, що ми впевнені в тому, на що ми надіємось, переконані в тому, чого не бачимо».

Рим.8:25 «А коли сподіваємось, чого не бачимо, то очікуємо того з терпеливістю».

Як уже зазначалося вище, віра - це набагато більше, ніж просто символ віросповідання. Віра - це рушійна сила в житті християнина, тому що вона дає нам змогу з’єднатися із Всесильним Творцем. Ми не можемо побачити Господа своїми очима, чи доторкнутися до Нього своїми руками, тому що Бог є Дух (Ів.4:24). Ми не здатні пізнати Господа своїм розумом, але можемо пізнати Його через нашу віру.

«Віра» - це міст, прокладений між матеріальним і духовним світом. 

Надзвичайно важливим є те, щоб ми, як віруючі, усвідомлювали, що та боротьба, яку ведемо - це духовна війна. Існує духовний ворог, і тепер, коли ми знаходимося в Христі Ісусі, цей ворог став і нашим противником. Хоча диявол є невидимий і хитрий, ми не повинні боятися ні його, ні його сили. Нам необхідно знати, що згідно Божого Слова, Господь дає нам віру, як зброю, на яку ми можемо покладатися, щоб перемогти всі підступи сил темряви. Ми не зможемо мати успіх в духовній війні, коли будемо боротися своїми природними здібностями та можливостями (2Кор.10:3-5). Тільки міцна віра здатна гідно протистояти ворогу!

Віра приходить у наше життя від слухання Божого Слова, і Господня мета є збільшити її в нас, а не зменшити.

Як приходить Слово від Бога:

У Біблії є три грецьких вирази, що перекладаються, як «слово». Це «logos», «rhema»і «grafe».

«Logos» стосується вічного Слова Божого, яке пробуває в небесах. Це Сам Христос. (Ів.1:1,14). У Ньому вся повнота Бога.

«Rhema» стосується живого чи животворного Господнього Слова, яке завжди відповідає написаному. Це Слово може бути отримане людиною, як відповідь на конкретну ситуацію чи потребу, а також як спрямування або дороговказ у житті. Це відкриття або «оживлення» конкретно для нас написаного Слова Божого.

«Grafe»- Писання. Походить від слова «писати», тобто написане Слово Боже або Біблія. Воно завершене для нас. До нього нічого не можна додати чи відняти (Об.22:18-19).

Як зростає і як діє віра?  

Євр.11:1«А віра - то підстава сподіваного, доказ небаченого».

«Підстава сподіваного»-це фундамент або основа для того, на що ми надіємося, чого очікуємо. Наша віра - це підстава для нашої надії!

Віра - активна, а не пасивна. Вона може зростати, а може і маліти. Вона змінюється! І росте внаслідок того, наскільки глибше ми занурюємося в Слово Боже, а також у результаті наших дій згідно цього.

Кожен християнин повинен мати глибоку, щиру і особисту віру в Бога, яка витікає з особистих відносин з Ним, а не так звану віру предків, яка часто нічим не підкріплюється.

ddd